EUROPA

 

 

BOSNIA e HERZEGOVINA

 

                        - Grupo Folclórico “SLAVKO MANDIC” (‘09)

 

BULGARIA:

 

                        - Grupo Estatal de Cantos e Bailes Populares “Rodina”. (‘92)

                        - “MIZIA” Folk Ensemble (’07)

 

DAGUESTÁN:

 

                        - Grupo Estatal de Danza “Lezginka”. (’10)

 

ESLOVAQUIA:

 

                        - Grupo Folclórico “Vagonar” (’10)

 

GRECIA:

 

                        - Grupo Municipal de Danzas de Igoumenitsa. (‘94)

                        - Grupo Municipal de Danzas de Pilea-Tesalónica. (’02)

 

HUNGRÍA:

 

                        - Grupo de danzas Populares “Fonó”. (‘88)

                        - Grupo de Danzas Folclóricas “Szarszorzep”. (‘95)

 

IRLANDA:

 

                        - Royal Tara Irish Dancers (’03)

 

ITALIA:

 

                        - Accademia delle Tradizioni Popoplari “Cittá di Tempio). (’04)

 

LITUANIA:

 

                        - Grupo de Cantos e Bailes Folclóricos “Nemunas”. (‘94)

 

MOLDAVIA:

 

                        - Grupo Folclórico “Veseliya”. (‘98)

 

POLONIA:

 

                        - Zespol Piesni Tanca “Krakowiacy”. (‘89)

 

PORTUGAL:

 

                        - Grupo Etnográfico de Areosa. (‘88)

                        - Grupo Folclórico “As lavradeiras da Meadela”. (’98, ’01)

                        - Grupo Típico “O Cancioneiro de Águeda” (’11)

                        - Grupo Etnog. do Baixo Minho Rusga de Sao Vicente.('15)

 

ROMENIA:

 

                         - Cia. Romena Danzas Folclóric. “Doina Bucurestiului”. (‘96)

 

RUSIA:

 

                        - Grupo “Farn”. (‘90)

                        - Grupo Folclórico “Iskorka”. (‘91)

                        - Grupo Folclórico “Molodost”. (‘92)

                        - Grupo Folclórico “Beriozka”. (‘93)

                        - Grupo de Danzas Kamikias “Oiraty”. (‘94)

                        - Compañía “Mainbava”. (‘95)

                        - Compañía Folclórica “Safar”. (‘96)

                        - Grupo Estatal de Coros e Danzas de Chuvash. (‘99)

                        - Grupo “Os cosacos de Kubán”. (‘00)

                        - Mocidades de Daguestán. (’01)

                        - “Badma Seseg” Buryat State Dance Theatre. (’02)

                        - Folk Ethnic Ensemble of Dance “Sandal” (’03)

     - Conxunto Nacional de Danzas “Sayani. (’05)

                        - “Assya Kya” da República de Komi. (’08)

                        - Grupo estatal de cantos e danzas de Omsk (’12)

                        - Ensemble of Folk Dance “Jangar” (’13)

                        - “Gorets” Folk Dance Ensemble (`14)

 

SERBIA:

 

                        - Kud “Branislav Nusic” (’04)

                        - “Simyonov Vukika” (’08)

                        - Kud “Dojka Pavlovic” (’12)

 

TURQUÍA:

 

                        - Kartal Belediyesi Folklor Dernegi. (‘88, ‘96)

                        - Izmir Folklor Arestirma Kumuru” (’11)

 

UCRAÍNA:

 

                        - Grupo Folclórico “Kaleidoskop”. (’98)

                        - Grupo “ZHAIVIR” (’07)

 

 

ÁFRICA

 

 

BENÍN

 

                        - “Les As du Bénin” (’08, ’13)

 

BURUNDI:

 

                        - Grupo “Batimbo” (’01)

                      - Grupo “Amahoro” (’06)

 

EXIPTO:

 

                        - “Al-buhayra” Folk Dance Ensemble (’14)

 

KENIA:

 

                       - Algap Kenia (’03)

                       - “African Tumbas” Dance Ensemble. (’10)

 

SENEGAL:

 

     - Cercle de la Jeunesse de Louga. (‘93)

     - Ballet “Kora” (’04, ‘07)

 

SUDÁFRICA:

 

     - Vezikhono Siko Lethu. (’05)

     - Grupo Provincial de bailes de GAUTENG (‘09)

     - “Umuzi WenKosi” Folklore Ensemble (’14)

 

TOGO:

 

                        - Grupo “Atopani”. (‘91)

                        - Ballet “Balafon”. (’93, ‘11)

 

XORDANIA

 

                        - “Al-Ramtha” Jordan Folklore & Art Group (’13)

 

 

AMÉRICA

 

 

ARXENTINA:

 

                        - Ballet Maior “El Camaruco”. (‘97)

                        - Gran Ballet Arxentino (’07)

 

BOLIVIA:

 

                        - Ballet Folclórico de Cochabamba. (‘99)

 

BRASIL:

 

                        - Companhia “Capibaribe” de Dança. (’02)

                        - Grupo Artístico Cultural “Chalana”. (’10)

 

CHILE:

 

                        - Compañía de Danzas Folclóricas “Kirqui-Wayra”. (‘91)

                        - Toteva Rapa Nui (’11)

 

COLOMBIA:

 

                        - Usaca Danzas. (‘90)

                        - Danzas Folclóricas “Carmen López”. (‘00)

                        - Fundación Folclórica “Yurumangui”. (’04)

                        - “Afrocolombia”. Compañía de Danzas e Música. (’06)

                        - “Nativos de Macondo” (’11)

 

COSTA RICA:

 

                        - Grupo “Curime”. (‘89)

                        - Compañía Folclórica “Tierra y Cosecha” (’14)

 

CUBA:

 

                        - Conxunto Artístico “Maraguán”. (’97, '09)

 

ECUADOR:

 

                        - Grupo de Danza “Jahua-Ñan”. (’05)

 

GUÏANA:

 

                        - Asociación Folclórica Cultural Guïanesa “Wapa”. (‘88)

 

HONDURAS:

 

                        - Cadro Nacional de Danzas Folclóricas. (‘93)

 

MÉXICO:

 

                        - Ballet Folclórico da Universidade de Colima. (‘87, ‘99)

                        - Ballet Folclórico do Estado de Coahuila. (‘95)

                        - Compañía Música y Danza Mexicana "Tierra Mestiza".('02)

                        - Ballet Folclórico “Guadalajara” (’03)

                        - Ballet Folclórico del Estado de Hidalgo. (’13)

                        - Grupo Folclórico "Vallarta Azteca". ('15)

 

PARAGUAI:

 

                        - Grupo Municipal de Danzas de Villarrica. (’05)

 

PERÚ:

 

                        - Ballet Folclórico “Amankay”. (‘94)

                        - Ballet Nacional da Universidade de San Agustín. (‘96)

                        - Asociación Cultural “JALLMAY” (’07)

                        - Asoc.de Danzas “PERÚ. RITMOS Y COSTUMBRES” (‘09)

 

PORTO RICO:

 

                        - Ballet Nacional de Danzas Folclóricas “Areyto”. (‘92)

 

VENEZUELA:

 

                        - Danzas Puerto La Cruz. (‘94)

                        - Compañía Juv. Danza Nac. “Cruz Alejandro Quinal” (’08)

     - Compañía nacional de danza “GUANAGUANARÉ” (’12)

 

 

ASIA

 

 

ARMENIA:

 

                        -Dance Ensemble “Bert”. (’06)

 

CHINA:

 

                        - Delegación Artística das Nacionalidades Chinesas. (‘91)

                        - Conxunto de Arte Folclórica “Zhejian”. (‘98)

 

COREA:

 

                        - Grupo de Danzas “Yang Kil Soon”. (‘99)

 

FILIPINAS:

 

                        - Compañía de Danzas “Leyte Kalipayán”. (’98, ’06)

 

ISRAEL:

 

                        - Grupo de Danza “Beit Hagefen”. (‘87)

 

MALAISIA:

 

                        - Grupo Cultural “Kinabalu Sabah”. (‘95)

 

SRI – LANKA:

 

                        - “Sama” Ballet (‘05)

 

TAILANDIA:

 

                        - Grupo Folclórico “Surin”. (‘90)

 

TAIWAN:

 

                        - Grupo de Danzas Folclóricas “Yi Tzi”. (‘97)

                        - Grupo "Fan Yu Dancing Group". ('15)

 

VIETNAM:

 

                        - Grupo “Huong Sen”. (‘95)

                        - Compañía Folclórica de Vietnam. (‘00)

     - Cantos e Danzas Imperiais de Hué  (’06)

 

 

OCEANÍA

 

 

NOVA ZELANDIA:

 

                        - Grupo da Mocidade Maorí “Ngati Poneke”. (‘92)

                        - Te Wananga o Aotearoa (’01)

 

 

Contacto

Asociación

Coros e Danzas 

Eidos

 

Enderezo:

Maqués de Cerralbo 8

15001 A Coruña

España

 

Tel. 00.34.981.221.169

Fax00.34.981.221.169

asociacion@corose

danzaseidos.com

Versión para imprimir Versión para imprimir | Mapa del sitio
© ASOCIACIÓN DE COROS E DANZAS EIDOS